Hurkacz nie sprostał półfinaliście Wimbledonu

/ Szymon Frąckiewicz, źródło: Własne, foto: AFP

Losowanie drabinki Western & Southern Open nie oszczędziło Huberta Hurkacza. Już w pierwszej rundzie Polak podejmował półfinalistę Wimbledonu Roberto Bautistę Aguta. Niestety Polak nie sprostał Hiszpanowi, przegrywając 6:7 (6), 3:6.

Pierwszy set spotkania pomiędzy Hubertem Hurkaczem a Roberto Bautistą Agutem był bardzo wyrównany. Zaczął się obiecująco dla Polaka, który już w pierwszym gemie przełamał Hiszpana do zera. Niestety prowadzenie stracił już w kolejnym gemie. Wrocławianin prezentował się jednak bardzo dobrze i świetnie serwował. W otwierającej partii zanotował aż 14 asów. Polak był bardzo bliski wygrania tego seta. Miał bowiem trzy break pointy na 6:5. Doświadczony rywal wyszedł jednak z opresji i ostatecznie doszło do tiebreaka. W nim 11. zawodnik rankingu ATP prowadził już 6:3. Tym razem waleczność pokazał jednak wrocławianin, skutecznie broniąc każdą z nich. Niestety po chwili Bautista Agut wywalczył kolejną okazję do wyjścia na prowadzenie i, dość szczęśliwie, wykorzystał ją.

Drugą część spotkania od breaka rozpoczął prowadzący. W przeciwieństwie do Polaka w poprzednim secie nie wypuścił on wywalczonej przewagi. Nabrał pewności siebie i zdominował Hurkacza w tym secie. Przy serwisie naszego reprezentanta miał dwie piłki meczowe na 6:3 i tę drugą wykorzystał. Teraz czeka go mecz z Amerykaninem Francesem Tiafoe.

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 11) – Hubert Hurkacz (Polska) 7:6 (6), 6:3