Hurkacz postawił kropkę nad „i”

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Lucasa Catarina 6:4, 6:2. Tym samym 22-latek zapewnił zwycięstwo reprezentacji Polski w meczu przeciwko Monaco w ramach rozgrywek Grupy III Strefy Europejskiej Pucharu Davisa.

Po trwającym nieco ponad godzinę spotkaniu Kamil Majchrzak wyprowadził reprezentację Polski na prowadzenie w meczu przeciwko Monako. Zaraz po nim na kort wyszedł najwyżej obecnie notowany polski singlista. Hubert Hurkacz, podobnie jak jego kolega z reprezentacji, nie miał większych problemów, by odnieść zwycięstwo nad niżej (ponad czterysta miejsc różnicy) notowanym rywalem.

W spotkaniu, które trwało 73 minuty wrocławianin ani razu nie stracił swego podania, trzykrotnie odbierając serwis rywalowi. W czwartym gemie premierowej partii musiał bronić się przed utratą serwisu. Wyszedł z opresji obronną ręką, a od stanu 4:4 wygrał dwa gemy z rzędu i zakończył pierwszego seta. W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała tylko w pierwszych dwóch gemach. Od stanu 1:1 Hurkacz wygrał kolejne cztery gemy. Wtedy piątego gema na swoim koncie w tym meczu zanotował rywal, jednak po zmianie stron Polak zakończył pojedynek, wykorzystując piątą piłkę meczową.

Po singlistach na kort wyjdą debliści. Mecz z udziałem Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego po polskiej stronie ustali końcowy wynik spotkania. W czwartek biało-czerwonych czeka pojedynek z gospodarzami, wśród których wystąpi Stefanos Tsitsipas. Z kolei w piątek drużyna Radosława Szymanika zagra z Luksemburgiem.