Hurkacz powalczy o 1/8 finału!

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Hubert Hurkacz powalczy o miejsce w najlepszej „16” Rogers Cup 2019. Rywalem Polaka będzie Grek Stefanos Tsitsipas. Tenisiści ci zmierzą się trzeci raz w tym sezonie.

Hubert Hurkacz dostał się do kanadyjskiej imprezy bez konieczności grania w eliminacjach. W pierwszej rundzie turnieju głównego natomiast pokonał Taylora Fritza 6:3, 7:5. Amerykanin w ostatnich tygodniach dotarł do finałów w Atlancie i Los Cabos, więc to zwycięstwo dodało Polakowi pewności siebie.

Teraz jednak zadanie będzie o wiele trudniejsze. Na drodze wrocławianina stanie Stefanos Tsitsipas, rozstawiony w tym turnieju z numerem 4. Grek w poniedziałek zadebiutował w czołowej „piątce” rankingu, po tym, jak dotarł do półfinału w Waszyngtonie.

Ubiegły sezon był dla ateńczyka przełomowy, a zaczęło się to właśnie podczas kanadyjskiego Mastersa, w Toronto. Tsitsipas osiągnął finał tej imprezy, przegrywając dopiero z Rafaelem Nadalem. Po drodze pokonał jednak czterech rozstawionych tenisistów m.in. Novaka Dźokovicia czy Dominica Thiema. Rok 2019 jest rewelacyjny dla Greka. W styczniu dotarł do półfinału Australian Open, a potem zdobył dwa tytuły w Marsylii i Estoril.

Hurkacz i Tsitsipas grali ze sobą trzykrotnie, dwa razy w tym roku. W każdym ze spotkań górą był młodszy z tenisistów, jednak wyniki tych meczów świadczą o postępie Polaka. Ich pierwsze starcie miało miejsce w Mediolanie podczas Next Gen ATP Finals 2018 – wrocławianin przegrał 1:4, 3:4, 1:4. Następnie Grek okazał się lepszy w lutym w Marsylii 6:4, 6:2. Tydzień później zawodnicy spotkali się ponownie w ćwierćfinale w Dubaju i stoczyli zacięty, trzysetowy pojedynek.

Przed Hubertem Hurkaczem trudne zadanie, jednak nie niemożliwe do wykonania. Polak niejednokrotnie pokazał, że w wielkich turniejach czuje się najlepiej i potrafi walczyć. Czy trzeci pojedynek z Tsitsipasem w tym roku okaże się szczęśliwy dla podopiecznego Craiga Boyntona? Przekonamy się już dzisiaj. Pojedynek ten zaplanowano jako trzeci w kolejności od godziny 18:00 polskiego czasu.