Delray Beach. Hurkacz powalczy o drugi finał w karierze

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zmierzy się z Christianem Harrisonem w półfinale Delray Beach Open 2021. Polak stanie przed szansą awansu do drugiego finału z cyklu ATP w karierze. Łatwo jednak nie będzie, gdyż Amerykanin rozgrywa najlepszy turniej w życiu. 

Christian Harrison to aktualnie 789. zawodnik na świecie. Ranking jednak może być mylący w tym przypadku, a już na pewno nie odzwierciedla obecnej formy Amerykanina. Jego kariera przerywana była przez liczne kontuzje, w sumie musiał przejść osiem operacji. Młodszy brat Ryana Harrisona nie poddał się jednak, a w 2018 roku awansował nawet do Top 200 rankingu ATP.

Sezon 2021 rozpoczął się dla Harrisona wyśmienicie. Przebrnął eliminacje w Delray Beach, pokonał turniejową „jedynkę” Cristiana Garina, a teraz jest już w 1/2 finału. Amerykanin nie stracił jeszcze seta w imprezie głównej, a osiągnięty półfinał jest jego pierwszym w karierze na poziomie ATP Tour. Co więcej, przed tym turniejem 26-latek z Shreveport wygrał tylko dwa mecze w głównym cyklu. Ten wynik poprawił już w Delray Beach Open, odnosząc trzy zwycięstwa. Harrison ma szansę zostać najniżej notowanym zwycięzcą imprezy ATP od 1990 roku.

To wspaniałe uczucie. Cieszę się, że mam wszystkich wokół. Rodzina i przyjaciele są tutaj, żeby mnie wspierać. Jestem szczęśliwy, że mogę grać i mam nadzieję, że rozegram dobre spotkania – przyznał Amerykanin, który występuje także w grze podwójnej w parze z bratem. Harrisonowie powalczą o finał po meczu singlowym młodszego z nich.

Zwycięską serię Christiana Harrison będzie się starał zakończyć Hubert Hurkacz. Polak także nie stracił w turnieju jeszcze seta i jest zdecydowanie bardziej wypoczęty od wtorkowego rywala. Tenisiści nie mieli okazji jeszcze się spotkać na korcie. W wywiedzie po awansie do półfinału wrocławianin przyznał, że ma nadzieję na rozegranie świetnego pojedynku.

Początek starcia Hurkacza i Harrisona nie przed godziną 21:00 czasu polskiego.