Hurkacz poznał pierwszego rywala

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Marin Czilić będzie pierwszym rywalem Huberta Hurkacza w ostatnim tegorocznym turnieju rangi ATP Masters 1000. Rywalizacja w paryskiej hali Bercy rozpocznie się w poniedziałek.

Z turniejem w stolicy Francji polscy kibice mają bardzo miłe wspomnienia. To tam przed siedmioma laty Jerzy Janowicz odniósł jedno z największych zwycięstw. W trzeciej rundzie Rolex Paris Masters 2012 najwyżej wówczas notowany polski tenisista pokonał trzecią rakietę świata – Andy’ego Murray’a. W drodze do finału łodzianin pokonał także – w drugiej rundzie – Marina Czilicia.

I to właśnie Chorwat będzie rywalem Huberta Hurkacza w meczu pierwszej rundy tegorocznej edycji paryskiego tysięcznika. Dotychczas tenisiści spotykali się dwukrotnie i za każdym razem zwyciężał mistrz US Open 2014. Jednak były trzeci tenisista świata daleki jest od optymalnej formie, więc wrocławianin nie stoi na straconej pozycji. W przypadku wygranej, w drugiej rundzie na 33. tenisistę świata będzie czekać Stan Wawrinka. Z kolei o ćwierćfinał Polak może się zmierzyć z Rafaelem Nadalem. Hiszpan niezależnie od wyniku, jaki uzyska w Paryżu, w pierwszy poniedziałek listopada zmieni na pozycji lidera rankingu Novaka Dźokovicia.

Najlepszy obecnie polski tenisista po raz dziewiąty wystąpi w turnieju, który rangą ustępuje jedynie imprezom Wielkiego Szlema. Najlepszy wynik Hurkacz uzyskał podczas marcowego BNP Paribas Open. Dotarł wówczas do ćwierćfinału, w którym po bardzo dobrej grze uległ Rogerowi Federerowi.