Hurkacz poznał rywala

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zagra w kolejnym turnieju rangi 250 w tym sezonie. Tym razem Polak zadebiutuje w Moselle Open, rozgrywanym we francuskim mieście Metz. Pierwszym rywalem wrocławianina będzie reprezentant gospodarzy Gregoire Barrere.

Po rywalizacji w Pucharze Davisa w Grecji, Hubert Hurkacz przeniesie się do Francji, by walczyć o drugi tytuł w tym sezonie. Polak wystartuje w turnieju rangi 250 w Metz, rozgrywanym na kortach twardych w hali. Będzie to jego ósmy występ w tym roku, w imprezie, gdzie do zdobycia jest 250 punktów.

Hurkacz został rozstawiony z numerem 6 i w pierwszej rundzie trafił na grającego z „dziką kartą” Gregoire’a Barrere. Polak i Francuz mieli już okazje ze sobą grać i to dwukrotnie. Dwa lata temu górą był nasz tenisista podczas francuskiego futuresa, z kolei 25-latek z Charenton-le-Pont okazał się lepszy w tym roku podczas challengera w Quimper.

Jeśli Hurkacz wygra pojedynek pierwszej rundy, to w drugiej może zmierzyć się z Antoine Hoangiem bądź z Cedrikiem-Marcelem Stebe. Z kolei ewentualnym rywalem w walce o półfinał może być Benoit Paire, którego Hurkacz pokonał w finale w Winston-Salem.

Nasz reprezentant znalazł się w górnej części drabinki. Najwyżej rozstawionym w Metz jest David Goffin. Tytułu broni Gilles Simon, który także trafił do połówki z Hurkaczem.