Hurkacz przegrał w kwalifikantem

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Piotr i Paweł Rychter/Poznań Open

Hubert Hurkacz od porażki rozpoczął sezon na kortach trawiastych. W zawodach ATP 500 w Halle Polak uległ w dwóch setach Joao Sousie z Portugalii. Wyrównaną walkę z rywalem wrocławianin nawiązał tylko w pierwszej partii.

Hubert Hurkacz grę na kortach trawiastych miał rozpocząć od deblowego występu w Stuttgarcie, ale ostatecznie wycofał się z turnieju z powodu urazu. W Halle Polak już zagrał, a w pierwszej rundzie trafił na Joao Sousę, który wcześniej przebrnął przez dwurundowe eliminacje.

Sam początek meczu nie zapowiadał porażki Polaka. Nasz tenisista zaczął bowiem od przełamania rywala i prowadzenia 2:0, lecz przewagę natychmiast stracił, nie wykorzystując po drodze dwóch break pointów na kolejne przełamanie. Później obaj gracze utrzymywali podanie (przy 4:4 przed breakiem musiał bronić się Hurkacz) i o wszystkim rozstrzygnął dopiero tiebreak. Sousa wygrał w nim pierwsze pięć piłek, a potem kontrolował już wydarzenia na korcie, zwyciężając 7-3.

W drugim secie przewaga Portugalczyka była już zdecydowanie wyraźniejsza. W kilkanaście minut wygrał pięć pierwszych gemów, a niedługo później cieszył się ze zwycięstwa w całym meczu – 7:6(3), 6:1. Dla Hurkacza turniej w Halle już się skończył, ale przed wielkoszlemowym Wimbledonem Polak ma jeszcze wystąpić w zawodach ATP w Eastbourne.

Joao Sousa (Portugalia, Q) – Hubert Hurkacz (Polska) 7:6(3), 6:1