Hurkacz w Chinach idzie śladami Janowicza i Kubota

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz odniósł pierwsze zwycięstwo w Chinach w ramach rozgrywek ATP World Tour. W I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju wygrał z reprezentantem gospodarzy Zhizhenem Zhangiem 7:6(5), 6:4.

Rywalem Polaka w I rundzie był sklasyfikowany na 213. pozycji w rankingu ATP Zhizhen Zhang. Chińczyk postawił się wrocławianinowi w premierowej odsłonie spotkania. Najpierw miał trzy break-pointy w gemie otwarcia, a potem prowadzenie 3-0, 5-3 w tie-breaku. Z problemami zdołał uporać się Hurkacz i I set padł jego łupem.

W drugim secie kluczowy okazał się piąty gem, gdy Polak (36. miejsce w rankingu ATP) przełamał Zhanga i objął prowadzenie w partii, którego nie oddał do końca meczu. Tym samym Hubert Hurkacz dzięki dzisiejszemu zwycięstwu poszedł w ślady innych polskich tenisistów, którzy wygrywali mecze w Chinach w ramach głównego cyklu ATP. Wcześniej dokonali tego Łukasz Kubot (pierwsze zwycięstwo w Państwie Środka odniósł w Pekinie w 2009 roku) oraz Jerzy Janowicz (w Szanghaju w 2014 roku).

W następnej rundzie Hubert Hurkacz zagra z Francuzem Gaelem Monfilsem bądź Włochem Lorenzo Sonego. Ich rywalizacja awizowana jest na poniedziałek.