Hurkacz zagra w Poznaniu! Polak z dziką kartą od organizatorów

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Po nieudanym występie w wielkoszlemowym turnieju im. Rolanda Garrosa, Hubert Hurkacz wystartuje w rozpoczynających się w poniedziałek zmaganiach w Poznaniu! Polak w stolicy wielkopolski będzie bronił tytułu wywalczonego przed rokiem i pozycji w czołowej “50” rankingu ATP. Wrocławianin będzie najwyżej rozstawionym zawodnikiem w imprezie.

Hurkacz nie będzie wspominał miło tegorocznego turnieju w Paryżu, choć zdobył cenną lekcję, grając przeciwko Novakowi Dżokoviciowi. Najlepszy polski tenisista na pierwszej rundzie zakończył zmagania zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej, przez co już po trzecim dniu znalazł się za burtą międzynarodowych mistrzostw Francji w tenisie.

W tej sytuacji Polak zdecydował się na występ w Poznań Open 2019 i otrzymał dziką kartę od organizatorów poznańskiego challengera. Hurkacz przystąpi zatem do obrony wywalczonego przed rokiem tytułu. Przypomnijmy, że według obecnych zasad, zawodnik sklasyfikowany w czołowej “50” rankingu ATP nie może zgłosić się do turnieju rangi challenger. Jedyną furtką jest dzika karta od organizatorów, którą ci z Poznania do ostatniej chwili “trzymali” dla Hurkacza.

Tegoroczne zmagania w mieście koziołków ruszą w poniedziałek 3 czerwca i potrwają do niedzieli, kiedy to odbędzie się finał. Zawodnicy powalczą w nowej formule, która w drabince turniejowej przewiduje miejsce dla 48 tenisistów. W poprzednich latach liczba ta zamykała się na 32 zawodnikach.

Oprócz Hurkacza miejsce w głównej drabince poznańskiego challengera mają zapewnione Kacper Żuk, Daniel Michalski, Michał Dembek i Wojciech Marek. Największymi rywalami wrocławianina do zwycięstwa będą z kolei Serb Filip Krajinović i Hiszpan Roberto Carballes Baena. Poza Polakiem to jedyni zawodnicy sklasyfikowani w czołowej “100” rankingu ATP. Co ważne, Polak rozegrał już z nimi oficjalne spotkania w tym roku i w obu zwyciężył.