Hurkacz zagra z Dżokoviciem! Linette i Świątek trafiły na Francuzki

/ Szymon Adamski , źródło: Własne, foto: AFP

Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz poznali pierwszych rywali w Roland Garros. W drabinkach turniejowych są jeszcze wolne miejsca, ponieważ wciąż trwają eliminacje. Niestety nie zajmą ich nasi reprezentanci. Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa i Kamil Majchrzak szanse na awans stracili już po pierwszej rundzie. 

Drabinki gry pojedynczej kobiet i mężczyzn rozpisano na 128 nazwisk. Najwyżej rozstawieni zostali obecni liderzy rankingów: Novak Dżoković i Naomi Osaka. Serb rozpocznie marsz po czwarty z rzędu triumf w imprezie wielkoszlemowej od pojedynku z Hubertem Hurkaczem! Z kolei Naomi Osaka na dzień dobry zmierzy się z Anną Karoliną Schmiedlovą.

Jak wylosowali reprezentanci Polski? Najpierw rozlosowano kobiecą drabinkę. W jej górnej połówce znalazły się Magda Linette i Iga Świątek. Obie trafiły na reprezentantki gospodarzy, które otrzymały od organizatorów ,,dzikie karty”. Naprzeciw Linette stanie Chloe Paquet, która obecnie świetnie radzi sobie w zawodach WTA w Strasburgu – jest już w półfinale. W rankingu WTA klasyfikowana jest obecnie na początku trzeciej setki. Z kolei Świątek zmierzy się z jeszcze młodszą od siebie Seleną Janicjevic. 16-letnia reprezentantka ,,Trójkolorowych” jest obecnie 30. juniorką świata.

Co ciekawe, już w 2. rundzie Magda Linette będzie mogła spotkać się z broniącą tytułu Simoną Halep. Rumunka rozpocznie zmagania w Paryżu od starcia z Ajlą Tomljanovic. Z kolei Iga Świątek w ewentualnej drugiej rundzie zmierzy się z jedną z Chinek Saisai Zheng lub Qiang Wang.

Prawdziwy hit czeka nas w 1. rundzie męskiego turnieju. Hubert Hurkacz zmierzy się z Novakiem Dżokoviciem, triumfatorem Roland Garros z 2016 roku i jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w nadchodzącej edycji. Bez wątpienia będzie to największe wyzwanie w dotychczasowej karierze naszego reprezentanta. Z zawodnikiem czołowej dziesiątki zmierzy się po raz ósmy – trzy z tych pojedynków zdołał nawet wygrać. Nigdy wcześniej nie grał jednak z liderem rankingu ATP!

Pary z udziałem reprezentantów Polski:
Iga Świątek – Selena Janicjevic
Magda Linette – Chloe Paquet
Hubert Hurkacz – Novak Dżoković