Hurkacz zakończył zmagania na trzecim miejscu

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zajął trzecie miejsce w turnieju UTR Pro Challenge na Florydzie. W drugim dniu zmagań nasz najlepszy tenisista pokonał zarówno Reilly’ego Opelkę (triumfatora całego turnieju), jak i Tommy’ego Paula. 

Tenisista z Wrocławia łącznie rozegrał na Florydzie cztery pojedynki, z czego trzy wygrał. Co ciekawe, taki sam bilans zwycięstw i porażek miał zwycięzca turnieju – Reilly Opelka. Na dodatek w bezpośrednim spotkaniu obydwu tenisistów to Polak okazał się lepszy. System rozgrywek był jednak daleki od tego, do czego przywykliśmy w zawodowym tenisie. Końcowe rezultaty wydają się zatem mniej istotne od samej możliwości rywalizacji, o którą w ostatnim czasie było bardzo trudno.

Po tym jak w pierwszym sobotnim meczu Hurkacz pokonał 4:2, 1:4, 4:2 Reilly’ego Opelkę wciąż można było mieć nadzieję, że zobaczymy Polaka w finale. By mieć pewność, że tak się stanie, w kolejnym meczu Tommy Paul musiał pokonać Miomira Kecmanovicia. Zwyciężył jednak Serb, co skomplikowała sytuację. Najsłabszy w stawce Paul przegrał wszystkie mecze, natomiast pozostali tenisiści dwa wygrali, a jeden przegrali. Po sprawdzeniu bilansu setów i gemów okazało się, że w finale zagrają Opelka i Kecmanović, natomiast nasz reprezentant stanie do walki o trzecie miejsce.

Niespełna trzy godziny po zakończeniu pierwszego starcia Hurkacz ponownie wyszedł na kort. Tym razem pokonał 4:1, 0:4, 4:1 Tommy’ego Paula, w dobrym stylu kończąc dwudniowy mini-turniej. Do rozegrania pozostał jeszcze finał. W bodaj najbardziej zaciętym meczu całej imprezy Opelka pokonał Kecmanovicia 4:3(2), 2:4, 4:2.

Za dwa tygodnie w turnieju UTR Challenge Pro wystartują kobiety. Wystąpią Alison Riske, Amanda Anisimova, Danielle Collins i Ajla Tomljanovic.