Hurkaczowi pozostał tylko singiel

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i David Goffin przegrali w pierwszej rundzie rywalizacji deblowej imprezy ATP Masters 1000 w Cincinnati 1:3, 3:6 z duetem Ivan Dodig, Filip Polasek. Tym samym zarówno Polak i Belg mogą już w pełni skoncentrować się na turnieju singlowym. 

W kanadyjsko-amerykańskich imprezach rangi ATP Masters 1000 najlepszy polski tenisista występuje zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. W Montrealu Hurkaczowi w deblu towarzyszył John Isner. Polsko-amerykański duet przegrał w pierwszej rundzie. Z kolei po przenosinach do USA, Polaka wsparł David Goffin. Efekt był taki sam – już pierwsi przeciwnicy okazali się za mocni.

Początek spotkania 1. rundy w wykonaniu Polaka i Belga był, mówiąc delikatnie, nie najlepszy. Rywale szybko objęli prowadzenie 4:0. W premierowej odsłonie „nasz” duet ugrał tylko jednego gema. W drugiej partii spotkanie się wyrównało. Jednak niewymuszone błędy i podwójne błędy serwisowe sprawiły, że awans do drugiej rundy uzyskali Chorwat i Słowak.

Niedzielny pojedynek był dla Huberta Hurkacza jedynie rozgrzewką przed rywalizacją deblową. Polak, który jest obecnie 40. singlistą świata, we wtorek w meczu pierwszej rundy zmierzy się z Roberto Bautistą Agutem.


Wyniki

I. Dodig, F. Polasek (Chorwacja, Słowacja) – H. Hurkacz, D. Goffin (Polska, Belgia) 6:1, 6:3