Iasi. Chwalińska awansowała do ćwierćfinału!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne, foto: Lotos PZT Polish Tour

Sezon rozpoczynała na miejscu 339. w rankingu tenisistek. Po siedmiu miesiącach awansowała o 179 pozycji, a teraz dołożyła najlepszy w karierze rezultat w turnieju rangi WTA 125. Maja Chwalińska pokonała Olgę Danilović 7:6(4), 6:4 i awansowała do ćwierćfinału BCR Iasi Open w Rumunii.

Pierwszy set rywalizacji z Serbką należał do niezwykle zaciętych i trwał prawie półtorej godziny! W pierwszych sześciu gemach zobaczyliśmy aż cztery przełamania, ale ostatecznie zawodniczki utrzymały remis przy stanie 3:3. Od tego momentu każda z tenisistek pilnowała już swojego podania, a jedyną szansę na przełamanie przed tie-breakiem zmarnowała Danilović. Sama dogrywka była równie zacięta, ale w końcowej fazie Chwalińska pokazała więcej pewności i rozstrzygnęła seta już przy pierwszej okazji.

Druga partia miała podobny przebieg w początkowej fazie. Cztery przełamania i remis 4:4 po ośmiu gemach. Końcówka meczu należała jednak do Chwalińskiej. Polka w ostatnich dwóch gemach oddała rywalce zaledwie jeden punkt i ustaliła wynik seta na 6:4. Ćwiećfinałową rywalką naszej rodaczki będzie Rebeka Masarova. Reprezentantka Hiszpanii zajmuje podobne miejsce rankingowe (156.) i ma za sobą jeszcze cięższy, trwający ponad dwie i pół godziny mecz.


Wyniki

Druga runda singla

Maja Chwalińska (Polska) – Olga Danilović (Serbia, 4) 7:6(4), 6:4