Iasi. Chwalińska zagra o finał

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Lotos PZT Polish Tour

Maja Chwalińska awansowała do półfinału turnieju BCR Iasi Open rangi WTA 125. Polka w trzech setach pokonała Rebekę Masarovą.

Tenisistka z Bielska-Białej w tym sezonie z Hiszpanką rywalizowała już dwukrotnie. Zawodniczka z Półwyspu Iberyjska była lepsza w Walencji, a Polka okazała się lepsza w pierwszej rundzie BNP Paribas Poland Open w Warszawie.

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęła Chwalińska, która odskoczyła na 3:0 z podwójnym przełamaniem. Rywalka zdołała odrobić stratę jednego „breaka”, ale nasza tenisistka na więcej już jej nie pozwoliła i objęła prowadzenie w meczu.

Drugą odsłonę pojedynku lepiej rozpoczęła Masarova, która prowadziła już 4:0. Polka nie zamierzała się jednak odpuszczać walki w tej części meczu i wyrównała na 4:4. W końcówce hiszpańska tenisistka zdołała jednak jeszcze raz odebrać podanie przeciwniczce i wyrównała stan rywalizacji.

W decydującym secie Chwalińska zdobyła przełamanie na 3:1. Hiszpanka błyskawicznie odrobiła stratę, ale od stanu 2:3 nie zdobyła już ani jednego gema i po 2 godzinach i 18 minutach walki to polska tenisistka mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Maja Chwalińska o miejsce w finale zagra z Panną Udvardy, która oddała Kristinie Mladenovic tylko trzy gemy.