Iasi. Żuk nieznacznie słabszy od Tabernera

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto:

Kacper Żuk przegrał w trzech setach z Hiszpanem Carlosem Tabernerem w drugiej rundzie Challengera w rumuńskim Iasi. W decydującym secie Polak wypuścił przewagę przełamania.

W drugiej rundzie turnieju w Iasi naprzeciw Kacpra Żuka stanął notowany niemal sto pozycji w rankingu ATP wyżej od Polaka (na 189. miejscu, przy 285. pozycji Żuka) Hiszpan Carlos Taberner. Od początku pierwszego seta tenisista z Valencii prezentował się wyraźnie lepiej od naszego reprezentanta. Pozwolił Polakowi na wygranie zaledwie dwóch gemów. Warto jednak zauważyć, że w większości gemy były długie, rozgrywane na przewagi. Hiszpan był jednak skuteczniejszy w najważniejszych momentach.

W drugiej partii to 20-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego był skuteczniejszy. Po serii trzech przełamań na początku seta to on mógł się cieszyć z przewagi. Zdołał utrzymać ją do końca tej części spotkania, dzięki czemu wyrównał stan pojedynku, wygrywając seta 6:4.

Decydująca partia również rozpoczęła się dobrze dla Polaka. Udało mu się zdobyć breaka w pierwszym gemie. Niestety od stanu 0:2 pięć gemów z rzędu wygrał Taberner. Hiszpan prowadzenia z rąk nie wypuścił, dzięki czemu to on wygrał seta 6:3 i zagra w ćwierćfinale.