Iasi. Żuk przebrnął przez eliminacje, turniej główny też zaczął od zwycięstwa

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Kacper Żuk dostał się do eliminacji turnieju ATP Challenger Tour w Iasi i w Rumunii radzi sobie na razie znakomicie. Wygrał już trzy mecze, dzięki czemu awansował do drugiej rundy w głównej drabince.

Początkowo Kacper Żuk planował wystąpić w turnieju ITF w Pradze (pula nagród 25.000$), ale gdy okazało się, że jego ranking pozwala na udział w eliminacjach do zawodów ATP Challenger Tour w Iasi, postanowił spróbować tam swoich sił.

To była dobra decyzja. Najpierw Polak dostał się do głównej drabinki po wygraniu dwóch spotkań eliminacyjnych. W pierwszym pojedynku okazał się lepszy od Rafaela Matosa, wygrywając 6:3, 6:3. Później trudne warunki postawił mu Francuz Maxime Hamou. Ostatecznie Żuk zwyciężył jednak 7:6(0), 4:6, 7:6(0) i awansował do turnieju głównego.

Tam uśmiechnął się do niego los, bo trafił na jednego z nielicznych niżej notowanych tenisistów – Nicholasa Davida Ionela, który dostał „dziką kartę” od organizatorów. Nasz tenisista był zdecydowanym faworytem i z tej roli wywiązał się śpiewająco.

Początek był jeszcze stosunkowo wyrównany, ale od stanu 1:2 w pierwszym secie dominacja Żuka nie podlegała wątpliwości. Polak zapisał na konto aż jedenaście kolejnych gemów. W efekcie wygrał cały pojedynek 6:2, 6:0 i po nieco ponad godzinie mógł świętować awans do drugiej rundy.

W niej przeciwnikiem Żuka będzie któryś z Hiszpanów – rozstawiony z numerem pięć Carlos Taberner lub Nicola Kuhn. Spotkanie między nimi odbędzie się dopiero we wtorek, więc nasz tenisista ma co najmniej jeden dzień przerwy.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Kacper Żuk (Polska, Q) – Nicholas David Ionel (Rumunia, WC) 6:2, 6:0