Ich nie zobaczymy w tym roku

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Już w poniedziałek rusza Wimbledon. Zapowiadaja się pasjonujący turniej z udziałem najlepszych polskich rakiet. Dziś przedstawiamy jednak sylwetki tych, którzy do Londynu nie mogli przyjechać.

W męskim turnieju było stosunkowo mało wycofań. Największym z nieobecnych jest w tym sezonie Juan Martin Del Potro. Argentyńczyk, który łapał coraz wyższą formę  wygrał mecz w turnieju na kortach londyńskiego Queen’s Clubu. Jednak po spotkaniu okazało się, że zwycięstwo przepłacił kontuzją prawego kolana. Zawodnik z Ameryki Południowe złamał rzepkę, przeszedł już operację i teraz będzie walczył o powrót do pełnej sprawności. Mamy nadzieję, że w przyszłości również na korty.

W tym roku nie zagra także Borna Czorić. Chorwat brał udział w losowaniu, jednak dziś wycofał się z rywalizacji. W głównej drabince zastąpił go Brayden Schnur, który zagra jako szczęśliwy przegrany kwalifikacji.

Ostatnim nieobecnym zawodnikiem męskiego singla jest Mackenzie McDonald. I oby liczba niegrających się już nie powiększała.

Patrząc na rozgrywki żeńskie widać większe braki zawodniczek. Podczas Wimbledonu nie zagrają: Bianka Andreescu, która ma problemy z barkiem, Dominica Cibulkova lecząca uraz ścięgna Achillesa oraz Jekaterina Makarova, Jewgienija Rodina, Vera Zvonareva i CoCo Vandeweghe.

Turniej na kortach Wimbledonu startuje już w poniedziałek, 1. lipca.