Iga Świątek jedzie na Roland Garros

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Znakomite występy Igi Świątek w Stanach Zjednoczonych zaprocentowały nie tylko na zawodowych kortach. Zdobywając punkty do rankingu WTA, 16-latka zagwarantowała sobie występ w juniorskim Roland Garros.

Świątek w środę odniosła zwycięstwo w pierwszej rundzie zmagań w Charleston z pulą nagród 80 tys. dol. W wirtualnym rankingu WTA, aktualizowanym na bieżąco, zajmuje już 380. miejsce. Choć nie bierze udziału w rozgrywkach juniorskich, z występem w Roland Garros nie będzie problemu.

Awans do Top 400 rankingu WTA zapewnił naszej zdolnej tenisistce miejsce w głównej drabince paryskiej lewy Wielkiego Szlema. – Zgłoszenia zawodników notowanych w zawodowym ATP na 750. miejscu lub lepszym bądź na 400. w WTA bądź lepszym zawsze zostaną zaakceptowane i wpisane na dole głównej drabinki listy zgłoszeń. Zawodnicy z miejsc 751-850 w ATP oraz 401-500 w WTA zawsze zostaną dopisani na dole listy zgłoszeń kwalifikacji – precyzuje regulamin.

Termin zgłoszeń do Roland Garros upływa we wtorek 8 maja. W poniedziałek opublikowane zostanie nowe zestawienie WTA, w którym Świątek zajmie już miejsce w Top 400.

May 2, 2018

Oprócz 16-letniej tenisistki warszawskiej Legii w Paryżu powinniśmy zobaczyć również Daniela Michalskiego (27. w juniorskim rankingu). Szanse na występ mają też Wojciech Marek (54.) oraz Ania Hertel (62.) i Stefania Rogozińska-Dzik (69.), jednak muszą się liczyć z koniecznością udziału w kwalifikacjach.