Iga Świątek już planuje przygotowania do Wimbledonu 2023

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: TVP, foto: AFP

Ledwo zakończył się sezon, a już znamy część planów Igi Świątek na przyszły rok. I to na odległy jego fragment. Polka ma być gwiazdą turnieju w niemieckim Bad Homburg. To impreza rozgrywana na trawie w ramach przygotowań do Wimbledonu.

W minionym sezonie, który dla Igi Świątek był pasmem sukcesów, kryzys złapał Polkę, gdy przyszło do gry na trawie. Nasza reprezentantka nie rozegrała żadnego turnieju na tej nawierzchni przed startem Wimbledonu, a w Londynie odpadła już w trzeciej rundzie. Polka nie ukrywa, że nie czuje się wciąż komfortowo na tej nawierzchni, mimo że to tam zdobyła tytuł wielkoszlemowy w czasie juniorskiej kariery.

Być może błędem naszej reprezentantki było przystąpienie do Wimbledonu bez odpowiedniego przygotowania na trawie. Dlatego w przyszłym roku planuje nie powtórzyć tego scenariusza. Dziś poinformowano, że zagra w Bad Homburg. To będzie trzecia edycja turnieju rangi 250 w zachodnich Niemczech. Pierwszą, przed rokiem, wygrała reprezentantka gospodarzy Angelique Kerber. Drugą, w czerwcu, wygrała Francuzka Caroline Garcia. W finale pokonała Biancę Andreescu z Kanady. W finale debla grała Alicja Rosolska.