Iga Świątek już w TOP 50!

/ Michał Krogulec , źródło: www.wta.com, foto: Peter Figura

Iga Świątek zadebiutowała w najnowszym notowaniu światowego rankingu WTA w TOP 50! Warszawianka awansowała w rankingu, dzięki zeszłotygodniowemu występowi w Cincinnati. W pierwszej „setce” jest również druga Polka, Magda Linette.

O ile Świątek awansowała w rankingu z 55. pozycji na 49., to Magda Linette zanotowała spadek z 79. na 80. miejsce. Następnym turniejem dla Igi będzie US Open, rozpoczynający się 26 sierpnia, natomiast poznanianka walczy jeszcze w tym tygodniu w imprezie WTA International w Nowym Jorku. 130. w rankingu jest Katarzyna Kawa, a 222. Magdalena Fręch. Obie rozpoczynają dzisiaj eliminacje do US Open. Z TOP 200 wypadła Maja Chwalińska.

W czołówce bez zmian. Pierwsze miejsce zajmuje Naoimi Osaka, jednak jej przewaga nad drugą Ashleigh Barty to ledwie 105 punktów. Karolina Pliszkova jest trzecia, ze stratą 291 punktów do liderki. Pp triumfie w Cincinnati do TOP 10 powróciła Madison Keys, a wypadła z „dziesiątki” Sloane Stephens. Duży awans zanotowała Swietła Kuzniecowa. Przed tygodniem plasowała się na 153. pozycji, a dziś jest już 62., to efekt osiągnięcia finału w Western & Southern Open.