Prezent od tenisowej mistrzyni dla narciarskiej mistrzyni

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Iga Świątek nie tylko rywalizuje na kortach całego świata w najważniejszych turniejach. Polka również śledzi innych sportowców walczących o najwyższe laury. Jedną z dyscyplin sportu jakie śledzi nasza mistrzyni jest narciarstwo zjazdowe. W weekend trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa przekazała jedną ze swych rakiet Mikaeli Shiffrin.

Podczas, gdy w Australii rozgrywane były finały wielkoszlemowe, w Szpindlerowym Młynie odbyły się dwa slalomy, zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jak donosi na twitterze dziennikarka „Wall Street Journal” Rachel Bachmann, świadkiem między innymi tego jak radzi sobie Mikaela Shiffrin była przedstawicielka raszynianki.

Osobą, która udała się do naszych południowych sąsiadów, aby przekazać prezent była psycholog liderki rankingu, Daria Abramowicz. Amerykanka otrzymała rakietę, którą Iga Świątek grała podczas zeszłorocznego WTA Finals. Z kolei narciarka zza Oceanu planuje się odwdzięczyć po zakończeniu sezonu. Prezentem ma być jedna z par nart na których rywalizuje na co dzień w Pucharze Świata.

Obie panie nie miały jeszcze okazji się spotkać, ale jak donosi Bachmann, mają nadzieję zobaczyć się wkrótce.