Iga Świątek na prestiżowej liście magazynu

/ Izabela Modrzewska , źródło: https://time.com/, własne, foto: AFP

Iga Świątek została wybrana jako jedna ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie przez magazyn Time. Jest jedyną tenisistką na liście, która została uhonorowana w tegorocznym zestawieniu. Wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się m.in Kylian Mbappé czy Lionel Messi. 

Polska tenisistka dołaczyła do grona wielkich postaci w kategorii „Innowatorzy”. Uzasadnienie zostało napisane przez inną nominowaną, Mikaelę Shiffrin, prywatnie przyjaciółkę Igi. Amerykańska narciarka nie kryła podziwu nie tylko dla samej gry Świątek, ale również dla tego co robi poza kortem.

-Kiedy Iga Świątek gra w tenisa, trzy rzeczy przychodzą mi do głowy: piękno, moc i prawda. Przez całe wejście na szczyt tenisowy wykazała się wrażliwością i odwagą.

(…) Głośno mówi o problemach psychicznych i wspiera Ukrainę w walce o bezpieczny dom. Jako sportowiec, a przede wszystkim jako człowiek, uosabia taki rodzaj pewności siebie, którą każdy powinien mieć – umiejętność przekładania słów na czyny – pisze Mikaela.

Amerykański magazyn informacyjny Time co roku przygotowuje listę stu ludzi, którzy mają wpływ na zmiany na świecie. Lista obejmuje kilka kategorii tj. „Pionierzy”, „Ikony”, czy „Liderzy”.