Iga Świątek najlepszym sportowcem Polski!? (Link do głosowania)

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.przeglasportowy.pl, foto: AFP

Iga Świątek znalazła się w gronie 15 nominowanych do tytułu najlepszego sportowca Polski w 86. plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Laureatów poznamy 9 stycznia podczas Gali Mistrzów Sportu.

Mijający rok, mimo że dziwny ze względu na pandemię COVID-19, dla kibiców tenisa w Polsce był szczególny. 10 października po raz pierwszy w historii tenisistka z Polski zdobyła tytuł mistrzyni wielkoszlemowej w grze pojedynczej. Dokonała tego Iga Świątek. 19-latka z Raszyna nie miała sobie równych w przeniesionym z wiosny na jesień paryskim Roland Garros.

Takie osiągnięcie nie mogło przejść bez echa wśród kapituły plebiscytu, która umieściła 17. obecnie rakietę świata wśród nominowanych. Głosy na polską mistrzynię Wielkiego Szlema można oddawać na trzy sposoby: oddając głosy on-line (koniec 31 grudnia do godziny 12:00)  poprzez smsy (do 8 stycznia do godziny 16:00) lub wysyłając kupony drukowane w „Przeglądzie Sportowym”.

Świątek jest jedną z faworytek plebiscytu. Bukmacherzy wyżej oceniają tylko szanse Roberta Lewandowskiego. Pozostali nominowani to: Jan Błachowicz, Jan Krzysztof Duda, Magomedmurad Gadżijew, Kajetan Kajetanowicz, Dawid Kubacki, Michał Kwiatkowski, Wilfredo Leon, Natalia Maliszewska, Katarzyna Niewiadoma, Kamil Stoch, Justyna Święty-Ersetic, Katarzyna Wasick i Bartosz Zmarzlik.

Mimo że przed nami 86. edycja plebiscytu, do tej pory tylko dwukrotnie statuetka za zwycięstwo trafiła w ręce tenisistki. W latach 1936-1937 zwyciężała Jadwiga Jędrzejowska. Ostatnie sukcesy tenisistów w plebiscycie to trzecie miejsce Agnieszki Radwańskiej w 2015 roku i czwarte miejsce Łukasza Kubota dwa lata później.

Klikając TUTAJ możecie zagłosować na polską tenisistkę lub jednego z innych kandydatów.