Forbet

Iga Świątek nominowana do nagrody Najlepszego Sportowca Warszawy

/ Szymon Adamski, źródło: własne, foto: Peter Figura

Iga Świątek może zostać laureatką 29. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. 17-letnia tenisistka została nominowana w kategorii ,,Najpopularniejszy Sportowiec Roku". O głosy kibiców walczy m.in. z siatkarzem Bartoszem Kwolkiem i młociarką Anitą Włodarczyk. Z kolei turniej Warsaw Sports Group Open kandyduje do nagrody w kategorii ,,Sportowa Impreza Roku".

Świątek obecność w gronie nominowanych zawdzięcza przede wszystkim sukcesowi na kortach Wimbledonu. Przypomnijmy, że Polka nie miała sobie równych w turnieju singlowym dziewcząt do lat 18 i sięgnęła po prestiżowe trofeum. Doskonale radziła sobie również w zawodowych turniejach. Sezon zakończyła w drugiej setce rankingu WTA. 

Głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca Roku potrwa do 10 lutego. O jego końcowym wyniku decydują wyłącznie głosy internautów. Głos można oddać w tym miejscu.

Nominowany do nagrody za ,,Sportową Imprezę Roku" został turniej Warsaw Sports Group Open. – Turniej został stworzony z myślą o młodych polskich tenisistkach reprezentujących barwy Legii Warszawa i nie tylko. Było to wydarzenie międzynarodowe, któremu przyświecał cel popularyzacji tenisa wśród lokalnej społeczności. Turniej odbył się na kortach Klubu Tenisowego Warszawianka, gdzie zjawiły się zawodniczki z całego świata, by powalczyć o triumf w największym w tym roku w Polsce kobiecym turnieju tenisowym – możemy przeczytać na stronie głosowania.