Iga Świątek nominowana do prestiżowej nagrody przyznawanej przez ONZ

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Polsat Sport, foto: AFP

Iga Świątek została doceniona za swoją działalność poza kortem. Jest nominowana do przyznawanej przez ONZ nagrody Rise and Raise Others. Polka może ją zdobyć w kategorii „dobre zdrowie i samopoczucie”.

Ledwie kilka dni temu Iga Świątek przekazała wygrane w Ostrawie pieniądze na pomoc psychologiczną dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Tymczasem już w czwartek, za to i inne działania, została doceniona przez… Organizację Narodów Zjednoczonych. Polka jest wśród nominowanych do nagrody Rise and Raise Others (co można przetłumaczyć jako „wzrastaj i podnoś innych”) w kategorii „dobre zdrowie i samopoczucie”.

Nagroda przyznawana jest konkretnie przez ONZ Kobiety, czyli podmiot odpowiedzialny za promowanie emancypacji i równości płci. Wyróżnienie, które może zdobyć liderka rankingu WTA jest przyznawane kobietom, które w znacznym stopniu angażują się w aktywności realizujące 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Iga Świątek w ostatnich miesiącach nie tylko wsparła finansowo organizacje charytatywne. Regularnie uświadamia bowiem na temat zdrowia psychicznego. Od samego początku rosyjskiej inwazji nieustannie wspiera też Ukrainę – na korcie i poza nim. Aktywnie wykorzystuje swoją pozycję i sławę, żeby działać na rzecz tego, co jej zdaniem ważne.