Iga Świątek odpocznie od rywalizacji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek nie wystąpi w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju rangi WTA 500 w Katarze. Polka wraz ze swoim sztabem postanowiła zrobić sobie krótką przerwę po miesiącu ciągłej rywalizacji.

Po przylocie do Australii i obowiązkowej kwarantannie najlepsza obecnie polska tenisistka wzięła udział w dwóch turniejach rozgrywanych w Melbourne – Gippsland Trophy i Australian Open. Po zakończeniu wielkoszlemowej rywalizacji przeniosła się ze stolicy stanu Wiktoria do stolicy stanu Australia Południowa, Adelajdy.

Tam 19-letnia polska tenisistka sięgnęła po drugi w karierze tytuł mistrzowski w głównym cyklu. Po turniejach australijskich Świątek planowała wystąpić w dwóch imprezach na Bliskim Wschodzie – w Dosze i Dubaju.

W drabince tego pierwszego turnieju zabraknie jednak mistrzyni Roland Garros 2020. Polka postanowiła zrobić sobie krótką przerwę i do gry powrócić tydzień później.

Świątek, która w poniedziałek awansuje na najwyższe piętnaste miejsce w rankingu WTA. W drugim tygodniu marca  wystąpi w turnieju rangi WTA 1000 w Dubaju. Następnie uda się do Miami na imprezę tej samej rangi.