Iga Świątek po meczu z Simoną Halep: Brak mi słów!

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.eurosport.com, foto: AFP

Bezpośrednio po spektakularnym awansie do ćwierćfinału wielkoszlemowego Roland Garros Iga Świątek wirtualnie zagościła w studiu Eurosportu. Polka w krótkiej wypowiedzi podzieliła się z widzami swoimi pomeczowymi wrażeniami.

Fenomenalna postawa 19-letniej warszawianki w meczu czwartej rundy Roland Garros jej kibicom nie raz zapierała dech w piersi. Sensacyjne wyeliminowanie z wielkoszlemowych zawodów turniejowej „jedynki” i zaledwie trzy stracone na drodze do dokonania tego gemy, w obserwujących pojedynek Igi Świątek z Simoną Halep wzbudzić musiało olbrzymie uznanie. Swój nieprawdopodobny występ zawodniczka skomentowała w krótkiej w rozmowie z Barbarą Schett i Timem Henmannem.

– Trochę brak mi słów – powiedziała Świątek – Jestem strasznie zmęczona, bo przez cały mecz byłam niesamowicie skoncentrowana. Na korcie byłam w stanie myśleć wyłącznie o tenisie i jestem nawet nieco zaskoczona, że wynik był właśnie taki. Pamiętam swój ubiegłoroczny mecz tutaj i widzę, że zrobiłam duże postępy. Jestem z siebie naprawdę dumna.

Polska zawodniczka przyznała jednocześnie, że ubiegłoroczna porażka z Simoną Halep na paryskiej mączce dla jej sportowego rozwoju miała wyjątkowe znaczenie. Jak podkreśla z tego i kilku innych przełomowych w jej dotychczasowej karierze meczów, wyciągnęła cenne wnioski, by z dnia na dzień prezentować się na korcie coraz lepiej.

– Tamten mecz był moim pierwszym na takim stadionie, więc na pewno bardzo dużo się wtedy nauczyłam. Później miałam okazje grać z kilkoma najwyższej klasy zawodniczkami, jak Naomi Osaka czy Karolina Woźniacki. Dzięki temu mam teraz dużo większe doświadczenie. Naprawdę jestem bardzo zadowolona – stwierdziła Polka –  Myślę teraz tylko o tenisie, ale inaczej było parę lat temu, gdy łączyłam sport ze szkołą. Wydaje mi się, że może powinnam znaleźć sobie teraz jakąś inną pasję, np. muzykę czy coś takiego. Niemniej koncentruję się na tenisie i mam nadzieję, że w przyszłości będę grała jeszcze lepiej.