Iga Świątek szczerze o swoich umiejętnościach gry na trawie

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

Iga Świątek jest już w Tokio. Polka wystartuje w – rozgrywanym w tym mieście – turnieju rangi WTA 500, a przed jego rozpoczęciem wzięła udział w sesji pytań i odpowiedzi. Jednym z poruszonych tam zagadnień było to, jak mistrzyni Rolanda Garrosa czuje się na nawierzchni trawiastej.

W ostatnim tygodniu nasza reprezentantka nie walczyła o punkty do rankingu WTA. Druga rakieta świata zrezygnowała ze startu w meksykańskiej Guadalajarze i udała się do Azji. Cykl imprez odbywających się na tym kontynencie Iga zacznie od zmagań w stolicy Japonii, w których jest rozstawiona z „jedynką”.

Oznacza to, że w pierwszej rundzie Polka dostała wolny los i miała więcej czasu dla kibiców. Podczas specjalnie zorganizowanej sesji typu „Q&A” fani dowiedzieli się między innymi tego, co raszynianka sądzi o swoich umiejętnościach gry na trawie. Opowiadając o tej kwestii, tenisistka stwierdziła:

Wciąż potrzebuję około dwóch lat, by być lepszą na tej nawierzchni. Jestem jeszcze młoda i przede mną co najmniej dziesięć lat kariery, więc mam sporo czasu na poprawę. Staram się po prostu wygrać każdy turniej, w którym startuję i z niczym się nie spieszę – podkreśliła.

Przemyślenia te są zgodne z wcześniejszymi słowami Igi, które padły po tegorocznym Wimbledonie. Polka osiągnęła tam ćwierćfinał, po którym napisała w mediach społecznościowych:

Jestem dumna z części sezonu, rozgrywanej na kortach trawiastych. Wzięłam udział w dwóch turniejach, osiągając półfinał i ćwierćfinał. To spory krok naprzód, a ja włożyłam w niego wiele pracy. Dużo się nauczyłam i – co istotne – czułam radość z gry. Wiemy już, co wymaga poprawy i na czym należy się skupić. To dla mnie najważniejszy zysk z tegorocznego cyklu. Dziękuję moim trenerom i pani psycholog, która pomogła mi uwierzyć w moje możliwości i cieszyć się występami na trawie – podsumowała wtedy Świątek.

W pierwszym meczu w Tokio Iga Świątek zagra z reprezentantką gospodarzy – Mai Hontamą.