Iga Świątek wiąże się z IMG!

/ Adam Romer , źródło: Własne/TŚ, foto: AFP

Iga Świątek kończy współpracę ze swoja menedżerką i wiąże się od września ze światowym gigantem – amerykańską agencją IMG Tennis. Nie jest tajemnicą, że Amerykanie już od dawna zabiegali o względy polskiej tenisistki.

 

Zmiana najważniejszej osoby zajmującej się w obszarze biznesowym reprezentowaniem Igi Świątek zapowiadała się już od jakiegoś czasu. Przynajmniej od kilku miesięcy, od turnieju Rolanda Garrosa, wokół Polki krążył Max Eisenbud, jedna z najważniejszych osób w IMG Tennis i człowiek, który przez całą karierę prowadził interesy Marii Szarapowej.

Podczas tegorocznego Wimbledonu IMG służyło Polce i jej sztabowi pomocą, między innymi wynajmując dla Igi dom na Wimbledonie, by tenisistka miała blisko do kortów na SW19.

Na Wimbledonie się nie udało, ale sukces Igi podczas US Open najwyraźniej zdopingował Amerykanów. Niemal przez cały turniej w boksie Polki, obok trenera Tomka Wiktorowskiego, Darii Abramowicz i Tomasza Ryszczuka siedział Jules Mercier, Francuz, który pracuje dla IMG Tennis.

Logiczną konsekwencją tych działań jest nawiązanie współpracy między liderką rankingu WTA a największą agencją marketingu sportowego działającą w obszarze tenisa. Przypomina to przypadek z 2005 roku, gdy liderujący wówczas rankingowi ATP Roger Federer także związał się z IMG. Współpraca Szwajcara z Amerykanami trwała 10 lat, do czasu, gdy legenda tenisa odszedł „na swoje” zakłądając razem ze swoim agentem Tomem Godsickiem własną firmę Team 8.

Według komunikatu podanego przez Team Świątek dotychczasowe menedżerka Igi – Paulina Wójtowicz „zamierza spełniać się także w nowych obszarach biznesu”, a zakończenie współpracy odbyło się za porozumieniem stron„.

 W ekipie pracującej dla Igi pozostały dwie inne, ważne osoby: Alina Sikora, odpowiedzialna za realizację kontraktów i współpracę ze sponsorami, oraz PR managerka Paula Wolecka zajmująca się obszarem komunikacji i współpracy z mediami.

Zgodnie z komunikatem agencja IMG Tennis ma odpowiadać za „nawiązywanie nowych współprac, poza rynkiem polskim, i kompleksową obsługę zawodniczki w tourze tenisowym.” Oba zespoły, dotychczasowy Team Świątek oraz ten tworzony przez IMG mają współpracować partnersko.ć,

Amerykańska agencja reprezentuje lub reprezentowała w niedalekiej przeszłości interesy takich tenisistów jak Serena i Venus Williams, Novak Dżoković, Daniił Miedwiediew, Maria Szarapowa, Viktoria Azarenka, Cori Gauff, Casper Ruud czy Carlos Alcaraz.