Iga Świątek z przepustką do turnieju głównego

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Iga Świątek wystąpi w turnieju głównym Wimbledonu 2019. Decyzją organizatorów ubiegłoroczna mistrzyni rywalizacji juniorskiej w tegorocznych zmaganiach wystąpi dzięki dzikiej karcie.

Dzięki bardzo dobrym występom w ostatnich tygodniach pierwsza rakieta Polski jest pewna miejsca w drabince turnieju głównego US Open 2019, ale nie była pewna, czy zagra na Wimbledonie bez eliminacji. Ranking z 20 maja, który decydował o tym, kto dostaje się do turnieju głównego na podstawie zestawienia, nie napawał optymizmem. Warszawianka była trzecia na liście rezerwowych.

Jednak mistrzyni zmagań juniorskich sprzed roku już nie musi żyć w niepewności. Świątek znalazła się wśród czterech zawodniczek z przepustką do turnieju głównego, a jedyną spoza Wysp Brytyjskich. Tym samym po szybkim pożegnaniu się z Birmingham, Świątek przed rozpoczynającym się 1 lipca Wimbledonem wystąpi jeszcze w Eastbourne. Gdyby Polka musiała grać eliminacje do trzeciej tegorocznej lewy Wielkiego Szlema, ten występ nie wchodziłby w grę.