Iga Świątek za przepaścią

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek po raz drugi sięgnęła po tytuł mistrzowski w Paryżu. Jest to również szósty wygrany przez Polkę turniej z rzędu. Takie wyniki nie mogą pozostać bez wpływu na liczbę punktów jakie posiada tenisistka z Raszyna w zestawieniu najlepszych zawodniczek świata.

Iga Świątek ostatni mecz przegrała 22 lutego. Od tamtego czasu wygrała 35 spotkań z rzędu i sięgnęła po sześć tytułów mistrzowskich. Taka seria musi mieć przełożenie na liczbę punktów jakie nasza zawodniczka ma w rankingu WTA. Przed rozpoczęciem zmagań na paryskich kortach Iga Świątek przewodziła notowaniu najlepszych zawodniczek świata z przewagą 2150 punktów nad wiceliderką, którą była Barbora Krejcikova. Po Roland Garros obok nazwiska mistrzyni zobaczymy liczbę 8631 punktów. Na innych miejscach w top 10 dojdzie do przetasowań. I na pozycji tuż za świeżo upieczoną mistrzynią drugiego w sezonie turnieju Wielkiego Szlema znajdzie się Anett Kontaveit. Jednak Estonkę od naszej tenisistki będzie dzielić przepaść. Różnica między liderką i wiceliderką wyniesie 4306 punktów.

Przed Polką teraz sezon na kortach trawiastych. Jeżeli sprawdzą się wcześniejsze zapowiedzi, Świątek będzie walczyć o rankingowe punkty podczas imprezy w Berlinie. Z kolei zgodnie z decyzją WTA nie powiększy swego dorobku podczas Wimbledonu.