Iga Świątek zakończyła sezon! Walczy z kontuzją stopy

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek zakończyła już starty w obecnym sezonie. Zawodniczka opublikowała posty w mediach społecznościowych, w których poinformowała, że walczy z kontuzją stopy i do rywalizacji powróci w Australii, na początku 2020 roku. 

Za Igą Świątek bez wątpienia bardzo udany sezon. Polka zadomowiła się w głównym cyklu i odgrywa w nim coraz większą rolę. Wyniki takie jak 4. runda Rolanda Garrosa pozwoliły jej przebić się do czołowej pięćdziesiątki rankingu WTA. W ostatnich tygodniach nieco spadła, dlatego obecnie zajmuje 60. pozycję. Wciąż jest to jednak bardzo dobry wynik. Należy pamiętać, że dla Świątek był to pierwszy sezon, w którym startowała ramię w ramię z najlepszymi tenisistkami świata.

18-letnia warszawianka planowała jeszcze starty w Chinach (w Pekinie i Tiencinie), ale na to nie pozwoli jej kontuzja stopy. Polka poinformowała o rezygnacji z tych zawodów za pośrednictwem mediów społecznościowych, dodając że będzie miała teraz więcej czasu na odpoczynek. Pokusiła się też o drobne podsumowanie sezonu, nazywając go ekscytującym i pełnym wzlotów i upadków.

Świątek do rywalizacji powróci na początku przyszłego roku. W jednym z wpisów napisała ,,do zobaczenia w Australii”.