Iga wygrywa pierwszy mecz w United Cup!

/ Adam Romer , źródło: Własne, foto: AFP

Fantastycznie rozpoczęła nowy sezon Iga Świątek.W Brisbane, w pierwszym pojedynku w United Cup gładko pokonała 6:1, 6:3 Julię Putincewą z Kazachstanu.

Wprawdzie w kalendarzu trwa jeszcze stary – 2022 rok, ale mecz był dla Polki pierwszym pojedynkiem nowego, ruszającego właśnie sezonu. Dlatego też zarówno dla kibiców, jak i dla trenerów Polki ważne było, jak Iga zacznie ten sezon. I można chyba powiedzieć, że raszynianka zaczyna go tak, jak kończyła poprzedni czyli w pełni dominując na korcie.

Putincewa znana jest z tego, że okazuje spore emocje na korcie. W tym meczu mogła tylko rozkładać ręce lub złościć się. Różnica klas była aż nadto widoczna. Pierwszy set trwał tylko 27 minut, a Rosjanka w barwach Kazachstanu zdołała ugrać tylko jednego gema. Iga grała zbyt szybko i precyzyjnie, by rywalka była w stanie załapać się na dłuższe wymiany. Większość punktów kończyło się wygrywającymi punktami Polki lub niewymuszonymi błędami Putincewej.

Drugi set zacięty był tylko na początku, gdy rywalka Igi dwa razy wygrała swoje podanie, Do pierwszego przełamania doszło właśnie przy stanie 2:2. Iga wyraźnie przyspieszyła i pewnie wyszła na prowadzenie 3:2, by chwilę później prowadzić już 4:2.

Mecz mógł zakończyć się jeszcze szybciej, bo Polka miała szanse na przełamanie na 5:2, ale Putincewa jeszcze wybroniła się, głównie dzięki dobrze granym skrótom. Na wynik meczu nie miało to jednak wielkiego wpływu, bo przy serwisie Polki rywalka była bezradna. Po godzinie i czterech minutach Iga wykorzystała pierwszą piłkę meczową i dała Polsce prowadzenie 1-0 w pierwszym, historycznym meczu w United Cup.

O kolejny punkt walczy dziś jeszcze Daniel MIchalski w pojedynku z kazachską rakietą nr 2 – Timofiejem Skatowem.

 


Wyniki

United Cup. Grupa B.

Polska – Kazachstan 1-o

Iga Świątek – Julia Putincewa 6:1, 6:3.