Iga zagra w turnieju WTA500. Kup już teraz bilet!

/ Adam Romer , źródło: Własne, foto: AFP

W pierwszym tygodniu października w Ostrawie odbędzie się turniej WTA500 AGEL Open. Zagra w nim Iga Świątek – liderka światowych rankingów. Już teraz możesz kupić bilet!

Już za kilka tygodni elita kobiecego tenisa znów zawita do Ostrawy.Tuż przy polskiej granicy turniej WTA zostanie zorganizowany po raz drugi i po raz drugi zagra w nim Iga Świątek.

– Iga Świątek, właśnie potwierdziła swoją obecność. „Mieć taką gwiazdę jest marzeniem każdego widza i dyrektora turnieju” – powiedział Tomaš Petera, właściciel Perinvestu, który organizuje turniej. „Już w zeszłym roku Iga była bardzo zadowolona z udziału w turnieju. Jej obecność przyciągnęła do hali tysiące kibiców, a tegoroczny sezon pokazał jaki ma wielki potencjał i jak jest uwielbiana przez kibiców”.  Przed rokiem Polka uległa w półfinale Greczynce Marii Sakkari, która w finale przegrała potem z Anett Kontaveit z Estonii.

Organizatorzy bardzo liczą na polskich kibiców, którzy będą mieli chcieli obejrzeć Igę. Polka w tym roku zagrała już w meczu Billy Jean Cup w Radomiu i podczas turnieju WTA250 BNP PAribas Poland Open w Warszawie, ale impreza w Ostrawie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dla polskich fanów tenisa.

Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na turniej, a obsada obok samej Igi zapowiada się niezwykle interesująco. Pula nagród wynosząca 757.900 dolarów i punkty WTA przyciągną zapewne na Morawy światową czołówkę, szczególnie, że w tym samym czasie rozgrywany będzie tylko jeden turniej WTA, w Tunezji.

Impreza w Ostrawie startuje w tym roku pod nowym szyldem – jako AGEL Open 2022.

Bilety są już do kupienia na stronie: https://www.ticketportal.cz/event/AGEL-Open-2022

Ceny biletów są w przedziale od 300 do 500 czeskich koron (55 – 95 zł). Turniej odbędzie się w dniach 03 – 09 października. W tym roku nie obowiązują żadne  ograniczenia covidowe dla kibiców.