Iga znów wspiera Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, Instagram, foto: AFP

Podobnie jak przed rokiem Iga Świątek wspiera odbywający się 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Nasza reprezentantka przekazała wszystkie zarobione za udział w turnieju w Ostrawie pieniądze na wsparcie organizacji działającej na rzecz zdrowia psychicznego. Zapowiedziała też sesję Q&A ze swoją psycholog Darią Abramowicz.

Wielokrotnie już Iga Świątek podkreślała, że bliskie jej sercu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowia psychicznego. Przed rokiem z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego przekazała na cele charytatywne wygraną z odbywającego się wyjątkowo w tamtym czasie Indian Wells. Teraz powtórzyła ten gest przy okazji turnieju w Ostrawie.

Dzięki temu 280 tysięcy złotych trafi na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, by zapewnić wsparcie psychologiczne podopiecznym tej organizacji. To jednak nie wszystko, co przygotowała liderka rankingu z tej okazji. W poście na Instagramie zachęciła odbiorców do zadawania pytań na temat zdrowia psychicznego, na które po turnieju w San Diego odpowiedzą razem z Darią Abramowicz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)