Forbet

Igrzyska Olimpijskie: ambitna postawa deblistek

/ Tomasz Krasoń, źródło: london2012.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska bardzo dzielnie walczyły z Nadią Pietrową i Marią Kirilenko w pierwszej rundzie Igrzysk Olimpijskich. Ostatecznie musiały jednak uznać wyższość rozstawionych z „trójką” Rosjanek, przegrywając 7:6(5), 3:6, 2:6.

Mecz zaczął się zgodnie z planem – inicjatywę szybko przejęły faworyzowane Rosjanki i prowadziły już nawet 5:1. Jans-Ignacik i Rosolska dzielnie walczyły i dokonały niemal niemożliwego – odrobiły stratę podwójnego przełamania i doprowadziły do wyrównania. Finalnie doszło do tie breaka, który mimo nienajlepszego początku padł łupem Polek. Nasze tenisistki wygrały 7-5.

Niestety w dalszej części spotkania Rosjanki udowodniły swoją wyższość. Jedne z faworytek do medalu wygrały drugiego seta 6:3. Trzecia partia była jeszcze bardziej jednostronna. Pietrowa i Kirilenko zwyciężyły w niej 6:2, zapewniając sobie awans do drugiej rundy.

W turnieju deblistek Polskę reprezentują jeszcze Agnieszka i Urszula Radwańskie, które zaczynają turniej od meczu z Dominiką Cibulkovą i Danielą Hantuchovą.

Dla Jans-Ignacik i Rosolskiej był to drugi występ w Igrzyskach Olimpijskich.
 


Wyniki

Pierwsza runda debla:
N. Pietrowa, M. Kirilenko (Rosja, 3) – K. Jans-Ignacik, A. Rosolska (Polska) 6:7(5), 6:3, 6:2

Forbet