Igrzyska olimpijskie. ITF ze zrozumieniem dla decyzji MKOL

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.itftennis.com, foto: AFP

We wtorek władze Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego podały informację, że igrzyska olimpijskie, które miały się odbyć w tym roku w Tokio zostają przeniesione na przyszły rok. Zrozumienie dla decyzji włodarzy światowego olimpizmu wykazali zarządzający światowym tenisem.

Tenisowy kalendarz został storpedowany przez pandemię koronawirusa. Tenisiści wrócą do rywalizacji najwcześniej na początku czerwca.  Z kolei we wtorek szefowie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego ogłosili decyzję o przełożeniu igrzysk na 2021 rok. Tym samym zostały wysłuchane głosy napływające z każdego zakątka świata o przeniesienie zmagań.

Do sytuacji w specjalnie wydanym oświadczeniu odniosła się też Międzynarodowa Federacja Tenisowa. – Globalna sytuacja zdrowotna ewoluuje w niezwykłym tempie. Mamy do czynienia z niespotykanym dotąd zjawiskiem, które wymaga odpowiedzialnego przywództwa i podejmowania świadomych decyzji. Chociaż to gorzkie rozczarowanie dla wszystkich, którzy przygotowują się i ciężko trenują, rozumiemy, że ochrona życia, zdrowia i bezpieczeństwa ludzi jest najważniejsza – czytamy w oświadczeniu Davida Haggerty’ego, prezesa Międzynarodowej Federacji Tenisa (ITF)