Forbet

Igrzyska Olimpijskie: kolejne złoto dla Sereny

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

Serena Williams jest zdecydowanie najjaśniejszą postacią tenisowych zmagań na wimbledońskiej trawie. Amerykanka zaledwie 24 godziny po sukcesie w rywalizacji singlistek, wraz z siostrą po raz trzeci w karierze triumfowała w olimpijskich zmaganiach deblistek.

Reprezentujące Stany Zjednoczone siostry na przełomie całego turnieju były bezkonkurencyjne. Serena i Venus Williams olimpijskie złoto zapewniły sobie dzięki wygranej 6:4, 6:4 w finałowym meczu z Andreą Hlavackova i Lucie Hradecką. Co ciekawe te same pary zagrały w decydującym starciu podczas tegorocznego Wimbledonu. Tam również mecz zakończył się wygraną Amerykanek.

Finał od początku świetnie ułożył się dla duetu Williams, który już w pierwszym gemie przełamał podanie rywalek. Czeszki miały co prawda kilka szans na odrobienie strat, jednak ostatecznie siostry utrzymały przewagę do końca otwierającej partii. W drugim secie jako pierwsze break pointów broniły Amerykanki. Ostatecznie jednak to one wywalczyły przełamanie w piątym gemie i triumfowały w całym turnieju.

W meczu o brązowy medal szansę będzie miał drugi duet reprezentujący Stany Zjednoczone. Liezel Huber i Lisa Raymond zmierzą się z rosyjską parą Maria Kirilenko i Nadia Pietrowa.


Wyniki

Mecz o zloty medal debla:
S. Williams, V. Williams (Stany Zjednoczone) – L. Hradecka, A. Hlavackova (Czechy, 4) 6:4, 6:4

Bella Cup