Igrzyska Olimpijskie: przegrany maraton deblistów

/ Tomasz Krasoń, źródło: london2012.com/własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pożegnali się z Igrzyskami Olimpijskimi już po pierwszym meczu. Rozstawieni z „czwórką” Polacy nie wytrzymali maratońskiej próby nerwów z Hiszpanami, Davidem Ferrerem i Feliciano Lopezem, przegrywając 6:7(7), 7:6(6), 6:8.

Wiodącym uderzeniem był w tym meczu serwis. Oba duety prezentowały się w tym elemencie bardzo pewnie i stabilnie. Dość powiedzieć, że zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie nie doszło do ani jednego przełamania. Rozstrzygały się one w tie breakach – pierwszego Hiszpanie wygrali 9-7, drugiego, po obronie meczbola, Polacy 8-6.

W decydującej odsłonie długo utrzymywał się taki sam obraz gry. Przy prowadzeniu Fyrstenberga i Matkowskiego 6:5 nasi debliści byli zaledwie dwie piłki od awansu do drugiej rundy, gdyż w gemie serwisowym Hiszpanów udało im się doprowadzić do stanu 30:30. Niestety nie wykorzystali tej szansy, a w kolejnym gemie sami stracili podanie. Pierwsze przełamanie w meczu praktycznie zapewniło Ferrerowi i Lopezowi zwycięstwo. Po chwili zakończyli trwający 2 godziny i 40 minut mecz, triumfując 8:6.

Dla Fyrstenberga i Matkowskiego był to już trzeci start w Igrzyskach Olimpijskich. Najlepszy wynik osiągnęli w Pekinie, gdy doszli do ćwierćfinału. Szansą na przedłużenie londyńskiej przygody któregoś z naszych deblistów jest występ w grze mieszanej. Wszystko zależy jednak od decyzji Agnieszki Radwańskiej, która koncentruje się na singlu i deblu.
 


Wyniki

Pierwsza runda debla:
D. Ferrer, F. Lopez (Hiszpania) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 4) 7:6(7), 6:7(6), 8:6