Igrzyska Olimpijskie. Zawody bez tenisistów z Kraju Klonowego Liścia?

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org/www.twitter.com, foto: AFP

Tenisiści Kanady nie wystąpią podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jest to efekt wycofania reprezentantów Kraju Klonowego Liścia przez Kanadyjski Komitet Olimpijski.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w połowie kwietnia ma podjąć ostateczną decyzję co odbycia się Igrzysk Olimpijskich w Tokio w tym roku. Najważniejsza sportowa impreza czterolecia stoi pod znakiem zapytania ze względu na pandemię koronawirusa.

Ostatecznej decyzji co do igrzysk jeszcze nie ma. Jednak narodowe Komitety Olimpijskie powoli rezygnują z wysłania w tym roku sportowców do Tokio. Jednym z pierwszych, który o tym poinformował, jest Kanadyjski Komitet Olimpijski. W przypadku nieobecności sportowców z kraju położonego w Ameryce Północnej w rywalizacji tenisowej nie weźmie udziału dość liczna grupa tenisistek i tenisistów.

Rankingi, na podstawie której przyznawane będą kwalifikacje olimpijskie, ukażą się ósmego czerwca. Jednak do tego czasu wstrzymana jest wszelka rywalizacja, a zestawienia najlepszych tenisistek i tenisistów zostały zamrożone. W związku z tym już teraz wiemy jacy tenisiści i tenisistki z Kanady są pewni gry w turnieju olimpijskim. Wśród pań o medale miała walczyć mistrzyni US Open 2019 – Biaanca Andreescu. Z kolei paszporty olimpijskie wśród panów mają: Denis Shapovalov, Felix Auger-Aliassime, Milos Raonic.

Jednak żadnego z wyżej wymienionych tenisistów nie zobaczymy w tym roku w wiosce olimpijskiej. Decyzję o wycofaniu się z rywalizacji poparł Pospisil. – Trudna, ale słuszna decyzja. Sportowcy mogą poczekać. Wydarzenia sportowe mogą poczekać. To coś więcej niż sport – skomentował decyzję Kanadyjskiego Komitetu Olimpijskiego czwarty zawodnik w rywalizacji deblowej, wraz z Danielem Nestorem, sprzed czterech lat.