Igrzyska paraolimpijskie. Jaroszewski nie sprawił niespodzianki

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Na drugiej rundzie swoje piąte igrzyska paraolimpijskie zakończył Piotr Jaroszewski. Polak nie sprawił niespodzianki i uległ w niedzielę Martinowi de la Puente z Hiszpanii. Nie mamy już zatem żadnego reprezentanta w rywalizacji na tokijskich kortach.

Po ciężkim, wyrównanym meczu z Jaime Sepulvedą w pierwszej rundzie Piotra Jaroszewskiego czekało dużo trudniejsze zadanie w drugim spotkaniu turnieju w tenisie na wózkach w ramach igrzysk paraolimpijskich. Polak mierzył się z Martinem de la Puente z Hiszpanii. To młody i bardzo utalentowany zawodnik, który rozstawiony jest w tokijskiej imprezie z „11”.

Swoje umiejętności potwierdził w meczu z naszym doświadczonym reprezentantem. Występujący na igrzyskach po raz piąty Jaroszewski nie miał wiele do powiedzenia w tym meczu. Rywal dominował w każdym aspekcie gry i pewnie szedł po swoje. Polak zdołał wygrać zaledwie dwa gemy w całym spotkaniu i musiał pożegnać się z turniejem.

Oznacza to, że na kortach w Tokio nie zobaczymy już w akcji naszych reprezentantów. W sobotę w drugiej rundzie z Alfie Hewettem przegrał Kamil Fabisiak. W deblu Fabisiak i Jaroszewski nie sprostali natomiast rywalom z Chile. Zmagania w Ariake Tennis Parku potrwają do 4 września.


Wyniki

II runda singla

Martin de la Puente (Hiszpania, 11) – Piotr Jaroszewski 6:1, 6:1