Igrzyska paraolimpijskie. Nieudany dzień Polaków

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Niestety sobota nie była udana dla naszych paraolimpijczyków na kortach Ariake Tennis Parku. Kamil Fabisiak przegrał z medalistą z Rio de Janeiro Alfie Hewettem w singlu. W deblu wraz z Piotrem Jaroszewskim nie sprostali Chilijczykom Alexandrowi Cataldo i Jaime Sepulvedzie.

Trudne zadanie miał przed sobą Kamil Fabisiak w drugiej rundzie turnieju singlistów. Niestety nie zdołał sprawić sensacji. Jego rywalem był Brytyjczyk Alfie Hewett. Rozstawiony z „dwójką” tenisista pięć lat temu zdobył srebro, a teraz jest jednym z kandydatów do złota. W starciu z tak utytułowanym rywalem zawodnik z Gostynina był w stanie wygrać tylko trzy gemy.

Większe nadzieje wiązaliśmy z występem Fabisiaka w deblu u boku Piotra Jaroszewskiego. Rywalami Polaków byli Chilijczycy Alexander Cataldo i Jaime Sepulveda, którego płocczanin pokonał w piątek w singlu. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli tenisiści z Ameryki Południowej. Dość szybko wyszli na prowadzenie 3:0 i swoją przewagę potrafili utrzymać do końca seta.

Druga partia była bardziej wyrównana, a w końcówce inicjatywę zdołali przejąć Polacy. Przełamali w siódmym gemie i zdołali dociągnąć prowadzenie do końca wygranego 6:4 seta, dzięki czemu doprowadzili do wyrównania. Decydująca część meczu miała przebieg podobny jak poprzednia. Niestety tym razem to Cataldo i Sepulveda zaprezentowali się lepiej w końcówce, dzięki czemu wygrali 6:3 i awansowali do kolejnej rundy.

W niedzielę swój mecz drugiej rundy singla rozgra Piotr Jaroszewski. Pozostał on ostatnim naszym reprezentantem w tenisie na wózkach. Nie będzie jednak faworytem. Jego rywalem jest Martin de la Puente. Utalentowany Hiszpan rozstawiony jest w tokijskim turnieju z „11”. Pozostaje nam trzymać kciuki, że to jednak doświadczenie weźmie w tym meczu górę.


Wyniki

Alfie Hewett (Wielka Brytania, 2) – Kamil Fabisiak (Polska) 6:1, 6:2

Alexander Cataldo, Jaime Sepulveda (Chile) – Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski (Chile) 6:3, 4:6, 6:3