Igrzyska paraolimpijskie. Udany początek Polaków

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Adrian Stykowski i Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Kamil Fabisiak i Piotr Jaroszewski awansowali do drugiej rundy paraolimpijskiego tenisa na wózkach. Polacy przegrali pierwsze sety w swoich meczach, ale potrafili odwrócić losy spotkań. Teraz naprzeciw nich staną jednak trudniejsi rywale.

Rywalem Kamila Fabisiaka był notowany niżej od niego w rankingu ITF Suthi Khlongrua z Tajlandii. Pierwszy set był trochę nierówny w wykonaniu Polaka. Przegrał dwa pierwsze gemy, choć w otwierającym miał break-pointa. Potem zdołał odrobić stratę, ale w decydującej części seta znów stracił serwis. W efekcie przegrał 4:6.

Na szczęście po niepewnym początku szybko odnalazł właściwy rytm gry. W drugiej partii to on był pewniejszy w najważniejszych momentach, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 4:0. Zbudowanej przewagi już nie oddał, tracąc w tej części meczu tylko dwa gemy. W ostatnim secie spisał się jeszcze lepiej, pozwalając rywalowi na wygranie tylko jednego gema.

Piotr Jaroszewski zaczynał od meczu z notowanym, podobnie jako on sam, w siódmej dziesiątce rankingu Chilijczykiem Jaime Sepulvedą. Swoje piąte igrzyska rozpoczął nie najlepiej. W pierwszej partii młodszy o prawie 30 lat rywal z Ameryki Południowej zdecydowanie dominował na korcie i stracił tylko jednego gema.

W kolejnym secie Sepulveda też prowadził, ale w jego połowie Jaroszewski nagle przejął inicjatywę. Od stanu 2:4 Polak wygrał cztery gemy, dzięki czemu wyrównał stan pojedynku. W trzeciej partii przewaga naszego reprezentanta była już bardziej wyraźna. Chilijczyk próbował nawiązać walkę i raz stratę breaka nawet odrobił, ale ostatecznie musiał uznać wyższość płocczanina.

Teraz naszych reprezentantów czekają dużo trudniejsze zadania. Jaroszewski stanie naprzeciw utalentowanego Hiszpana Martina de la Puente. Tymczasem rywalem Fabisiaka będzie turniejowa „dwójka”, czyli Brytyjczyk Alfie Hewett. Jest on wicemistrzem paraolimpijskim z Rio.