Ilkley. Chwalińska udanie rozpoczęła przygotowania do Wimbledonu

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Lotos PZT Polish Tour

Maja Chwalińska dobrze zainaugurowała drugi w zawodowej karierze sezon na kortach trawiastych. Polka awansowała do ćwierćfinału imprezy ITF z pulą nagród 100 tysięcy dolarów.

W pierwszej rundzie brytyjskich zawodów tenisistka z Bielska-Białej sprawiła małą niespodziankę i wyeliminowała turniejową „szóstkę” Mirjam Bjorklund. W pierwszej partii Chwalińska okazała się lepsza o jedno przełamanie, a w drugiej oddała wyższej sklasyfikowanej rywalce tylko jednego gema.

O najlepszą ósemkę imprezy leworęczna tenisistka rywalizowała z Priscillą Hon. Spotkanie lepiej rozpoczęła Australijka, która odskoczyła na 3:1. Pięć kolejnych gemów padło jednak łupem reprezentantki Biało-Czerwonych i to ona zapisała tę część meczu na swoim koncie. Druga odsłona pojedynku miała podobny przebieg. Początek ponownie należał do tenisistki z Antypodów, która prowadziła już 3:1 i 5:3. Leworęczna tenisistka i tym razem rzuciła się w bardzo skuteczną pogoń. Wygrała cztery kolejne gemy, broniąc po drodze czterech piłek setowych i po godzinie i 40 minutach walki mogła cieszyć się z wygranej.

Maja Chwalińska w Ilkley odniosła pierwsze dwa w zawodowej karierze zwycięstwa na kortach trawiastych. W zeszłym roku 20-latka wzięła udział w eliminacjach Wimbledonu, ale odpadla w pierwszej rundzie. W piątek o miejsce w półfinale Polka zagra z Katie Volynets.


Wyniki

Druga runda singla

Maja Chwalińska (Polska) – Priscilla Hon (Australia, Q) 6:3 7:5

Pierwsza runda singla

Maja Chwalińska (Polska) – Mirjam Bjorklund (Szwecja, 6) 6:4 6:1