Indian Wells. Andreescu tworzy historię. Rewelacyjna 18-latka zagra w finale!

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Niemka Angelique Kerber zagra z Kanadyjką Biancą Andreescu w finale BNP Paribas Open 2019. Obie zawodniczki po raz pierwszy przedostały się do finału kalifornijskiej imprezy.
 

Przed rokiem kanadyjska nastolatka znajdowała się w rankingu WTA ponad koniec drugiej setki i w sferze marzeń pozostawał występ w takiej imprezie jak BNP Paribas Open w Indian Wells. W obecnym sezonie, do gry w turnieju głównym przystąpiła dzięki przyznanej ,,dzikiej karcie" i jak dotąd doskonale wykorzystuje otrzymany prezent. Awansując do niedzielnego finału, stała się pierwszą w historii zawodniczką z przepustką od organizatorów, która zagra o tytuł. W półfinale pokonała 6:3, 2:6, 6:4 Elinę Switolinę.

Pierwsza partia piątkowego spotkania zaczęła się po myśli reprezentantki naszych wschodnich sąsiadów. Turniejowa „szóstka” przełamała podanie rywalki i wyszła na prowadzenie 3:0. Andreescu zdołała jednak opanować nerwy, ułożyć swoją grę i wygrywając sześć gemów z rzędu, objęła prowadzenie w meczu.

Taki obrót spraw nie podłamał Ukrainki, która co prawda straciła serwis na otwarcie drugiego seta, ale szybko odrobiła stratę, wychodząc na prowadzenie 4:1. Później wygrała jeszcze dwa z trzech kolejnych rozegranych gemów. Do wyłonienia zwyciężczyni potrzebny była trzecia partia. W niej 18-letnia Kanadyjka zaprezentowała dojrzały, ciekawy tenis i zasłużenie awansowała do finału.

Jeszcze jestem w szoku. To, co się wydarzyło, jest niesamowite, aż brak mi słów – nie kryła zaskoczenia wynikiem podczas konferencji Andreescu. – Spotkanie było pełne wzlotów i upadków dla nas obu. Słabo zaczęłam, ale udało mi się ułożyć grę i wygrać pierwszą partię. W drugiej odsłonie lepiej zagrała rywalka, z kolei w decydującym secie, kiedy przestałam tyle pudłować, udało mi się przeważyć szalę zwycięstwa na moją korzyść – podsumowała przebieg piątkowego spotkania Andreescu, która w meczu o tytuł spotka się z Angelique Kerber.

Niemka w drugim piątkowym półfinale pokonała 6:4, 6:2 Belindę Bencić. Tym samym licznik wygranych spotkań z rzędu szwajcarskiej tenisistki, która w poniedziałek wróci do top 20 rankingu WTA, zatrzymał się na dwunastu.

– Spotkania grane przeciwko Belindzie zawsze należą do trudnych. Tym bardziej, gdy prezentuje się tak dobrze, jak w ostatnich tygodniach. Starałam się dziś koncentrować na swojej grze i narzucać swój styl gry – podsumowała wydarzenia Kerber, która stanie przed szansą poprawienia wyniku z lat 2012-2013 gdy odpadała w półfinale.


Wyniki

Półfinały singla:
Bianca Andreescu (Kanada, WC) – Elina Switolina (Ukraina, 6) 6:3, 2:6, 6:4
Angelique Kerber (Niemcy, 8) – Belinda Bencic (Szwajcaria, 23) 6:4, 6:2