Indian Wells. Apetyt rośnie w miarę jedzenia

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Belinda Bencic pokonała Karolinę Pliszkovą i awansowała do półfinału BNP Paribas Open. Szwajcarka, która odniosła dwunaste zwycięstwo z rzędu, w poniedziałek wróci do Top 20 światowego rankingu.

Czwartkowe spotkanie lepiej rozpoczęła młodsza rodaczka Martiny Hingis, która odebrała podanie rywalce już w trzecim gemie. Reprezentantka Szwajcarii wypracowanej przewagi nie roztrwoniła, a zwycięstwo w pierwszej partii przypieczętowała kolejnym przełamaniem. Na początku drugiej odsłony pojedynku Czeszka przystąpiła do kontrataku i szybko odskoczyła na 4:0. Mikstowa partnerka Rogera Federera nie zamierzała rezygnować z walki w tej części meczu i zaczęła odrabiać straty. Bencic doprowadziła do wyniku 3:4 i miała dwa „breakpointy”, żeby doprowadzić do wyrównania. Turniejowa „piątka” utrzymała jednak ostatecznie podanie i chwilę później zapisała drugiego seta na swoim koncie, w dziesiątym gemie wykorzystując piątą piłkę setową. W decydującej partii walka również była wyrównana. O jej losach zadecydowało pojedyncze przełamanie, które szwajcarska tenisistka zdobyła w ósmym gemie.

Belinda Bencic w czwartek po raz pierwszy w karierze awansowała do najlepszej czwórki imprezy rangi Premier Mandatory. 22-latka o finał zagra albo z Venus Williams albo z Angelique Kerber. Szwajcarka od lutego jest niepokonana. Najpierw zdobyła dla swojej drużyny dwa punkty w meczu z Włoszkami w ramach Pucharu Federacji, a później zwyciężyła w mocno obsadzonym turnieju w Dubaju.
 


Wyniki

Ćwierćfinał singla
Belinda Bencic (Szwajcaria, 23) – Karolina Pliszkova (Czechy, 5) 6:3 4:6 6:3