Indian Wells. Bertens za mocna dla Linette

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette zakończyła występ w tegorocznej edycji BNP Paribas Open na drugiej rundzie. Polka nie sprostała dużo wyżej notowanej Kiki Bertens, przegrywając 4:6, 1:6 w 77 minut.

To było drugie spotkanie tych tenisistek. Pierwszy raz zmierzyły się one w 2010 roku. Wtedy triumfowała Kiki Bertens. Nie inaczej było i tym razem. Już przed meczem wiadome było, że będzie to niezwykle trudne wyzwanie dla Magdy Linette, gdyż Holenderka to przeciwniczka z najwyższej półki. 
Bertens rewelacyjnie rozpoczęła pojedynek drugiej rundy, od razu przechodząc do ofensywy. Bardzo dobrze funkcjonował jej return, co miało konsekwencje w postaci dwóch przełamań na jej korzysć. Tenisistka rozstawiona z „7” wyszła na prowadzenie 4:0 i nie zanosiło się na to, by miała zwolnić tempo. To ona przejmowała inicjatywę w wymianach, spychając Linette do defensywy. Przy stanie 1:5 Polka obroniła piłkę setową i zdołała zapisać drugiego gema na swoje konto.

To zdecydowanie podbudowało poznaniankę. Zaczęła ona grać odważniej, popełniała mniej błędów i starała się kończyć akcje przy siatce. To wszystko spowodowało, że odrobiła część strat, a wynik na tablicy prezentował się znacznie lepiej – Linette zbliżyła się na 4:5. Taki obrót spraw nie zdezorientował jednak Bertens. W kolejnym gemie serwisowym nie dopuściła już do sytuacji zagrożenia i przy trzeciej piłce setowej skończyła partię otwarcia 6:4.

Początek drugiej odsłony nie był pomyślny dla najwyżej obecnie klasyfikowanej Polki. Bertens ponownie dwukrotnie przełamała rywalkę, co dało jej prowadzenie 3:0. Wtedy siódmej tenisistce na świecie przytrafiła się chwila dekoncentracji. Nasza reprezentantka uzyskała breaka, ale na więcej nie pozwoliła przeciwniczka. Poznanianka grała ryzykowniej, starała się konstruować wymiany, jednak miała problemy z ich kończeniem. Holenderka wręcz przeciwnie – kiedy miała już szansę na wygrywającą akcję, rzadko się myliła. Linette z kolei musiała walczyć także ze swoim podaniem, ale walka ta okazała się przegrana, gdyż Polka nie wygrała w drugiej partii gema przy swoim podaniu, ostatecznie przegrywając 4:6, 1:6.

Tym samym to Bertens, po 77 minutach, awansowała do trzeciej rundy BNP Paribas Open 2019. Tam zmierzy się z Johanną Kontą.


Wyniki

Druga runda singla:

Kiki Bertens (Holandia, 7) – Magda Linette (Polska) 6:4, 6:1