Indian Wells. Cameron Norrie zdobył największy tytuł w karierze

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Cameron Norrie lepszy od Nikołoza Basilaszwilego 3:6, 6:4, 6:1 w finale turnieju rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells! Brytyjczyk zdobył największy tytuł w swojej dotychczasowej karierze.

Tegoroczny turniej w Indian Wells ma niezwykle zaskakujący przebieg. Doskonale pokazuje to skład finału, którego przed startem imprezy chyba nikt nie mógł się spodziewać. Zarówno Cameron Norrie, jak i Nikołoz Basilaszwili stanęli po raz pierwszy w karierze przed ogromną szansą na zdobycie tak prestiżowego tytułu, jakim jest zwycięstwo w turnieju rangi ATP Masters 1000.

W pierwszej partii Norrie objął prowadzenie 3:2 z przewagą przełamania. Od tego czasu Basilaszwili wygrał wszystkie gemy w tej odsłonie meczu i to na jego konto powędrował pierwszy set. W drugiej partii Gruzin po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale tym razem na końcu lepszy okazał się Brytyjczyk, który złapał wiatr w żagle i w decydującej odsłonie pojedynku nie dał swojemu rywalowi żadnych szans. Wprawdzie Norrie nie grał tak agresywnie, jak Basilaszwili, ale wykazywał się spokojem i bardzo mądrą grą, pomimo że statystyki mogą wydawać się mylne – popełnił 25 niewymuszonych błędów przy zaledwie dziesięciu uderzeniach kończących. Tenisista z Wielkiej Brytanii wygrał 3:6, 6:4, 6:1 i został nowym mistrzem.

– 26-latek był zachwycony zdobyciem pierwszego w karierze tak wielkiego tytułu. – To dla mnie wiele znaczy, to mój największy tytuł. Jestem taki szczęśliwy, w tej chwili nie potrafię nawet tego opisać. Dzisiaj był to dziwny mecz. Naprawdę nie mogę w to uwierzyć. Gdybyś powiedział, że wygram przed rozpoczęciem turnieju, nie uwierzyłbym, więc to niesamowite – powiedział.

Dzięki zdobyciu tego tytułu Cameron Norrie stał się pierwszym brytyjskim mistrzem turnieju w Indian Wells. Ostatni raz zawodnik tak nisko sklasyfikowany sięgnął tutaj po trofeum w 2010 roku. Był nim Ivan Ljubicić, który wtedy też zajmował 26. miejsce w rankingu ATP. Norrie po tym wielkim triumfie awansował na 15. lokatę w światowym rakingu.


Wyniki

Finał singla:

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 21) – Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 29) 3:6, 6:4, 6:1