Indian Wells. Coraz dłuższa lista nieobecności

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Wydłuża się lista nieobecnych podczas tegorocznego BNP Paribas Open, który w pierwszą środę października rozpoczyna się w Indian Wells. Głośnych nazwisk zabraknie zarówno w rywalizacji kobiet jak i mężczyzn.

W ubiegłym sezonie rywalizacja w największym po imprezach Wielkiego Szlema turnieju w roku z powodu pandemii COVID-19 się nie odbyła. Tegoroczne zmagania przesunięto na październik. To sprawiło, że wielu tenisistów drugi rok z rzędu nie zawita na korty usytuowane w Indian Wells Tennis Garden.

Wśród pań, których rywalizacja rusza 6 października, zabraknie, chociażby liderki rankingu Ashleigh Barty, sklasyfikowanej na siódmej pozycji Naomi Osaki czy dwukrotnej mistrzyni Sereny Williams. Powodami rezygnacji jest nowy termin, zmęczenie sezonem czy problemy zdrowotne, z jakimi borykają się najlepsze zawodniczki.

Także wśród panów nie zobaczymy kilku zawodników o głośnych nazwiskach. Listę nieobecnych otwierają: Rafael Nadal i Roger Federer, czyli odpowiednio trzykrotny i pięciokrotny mistrz BNP Paribas Open.

Polscy kibice mogą być pewni udziału pierwszych rakiet naszego kraju. Zarówno Iga Świątek jak i Hubert Hurkacz będą rozstawieni i zmagania rozpoczną od drugiej rundy. W drabince kobiet znajdzie się także miejsce dla Magdy Linette. Z kolei w kwalifikacjach o start powalczą: Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch i Kacper Żuk. By z eliminacji otrzymać przepustkę do turnieju głównego, należy wygrać dwa pojedynki.