Indian Wells. Detronizacja mistrzyni

Maria Sakkari pokonała 6:2, 4:6, 6:1 Paulę Badosę w drugim półfinale turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Tym samym to Greczynka będzie finałową rywalką Igi Świątek. Tym samym również w tym roku nie uda się powtórzyć osiągnięcia Martiny Navratilovej z 1991 roku.

Ostatnią tenisistką, której udało się obronić tytuł mistrzowski podczas imprezy w Indian Wells była na początku lat 90 ubiegłego wieku jedna z najlepszych tenisistek w historii tenisa. W tym roku szansę wyrównać ten wyczyn miała Paula Badosa. Hiszpanka, która nie miała sobie równych podczas BNP Paribas Open 2021, również w tym roku kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. Do czasu. Pogromczynie znalazła w osobie Marii Sakkari.

Tenisistka urodzona w Nowym Jorku i Greczynka spotkały się w piątek po raz drugi. Poprzednio panie skrzyżowały rakiety podczas ubiegłorocznego WTA Finals w Guadalajarze i zwyciężyła Badosa. Tym razem z wygranej cieszyła się Sakkari, chociaż musiała walczyć na pełnym, trzysetowym, dystansie. Premierowy set rozpoczął się od obustronnej straty serwisu. Pierwsza sytuację opanowała zawodniczka z Aten, która objęła prowadzenie 4:1. Rywalka próbowała odrobić stratę, ale uniemożliwiła to zbyt duża liczba błędów. Greczynka zakończyła seta za trzecią próbą. Drugiego seta ponownie nerwowo zaczęła Badosa. Hiszpanka co prawda wyszła na prowadzenie 2:1 z przewagą przełamania, aby po chwili ponownie stracić serwis. Ostatecznie opanowała sytuację i doprowadziła do wyrównania stanu spotkania. W drugim gemie decydującej partii ponownie Sakkari straciła serwis. Jednak po chwili zanotowała przełamanie powrotne, a w dalszej części seta jeszcze dwukrotnie wygrała gemy przy serwisie rywalki i to ona ostatecznie powalczy z Igą Świątek w niedzielnym finale.

– Byłam bardzo skoncentrowana w czasie tego spotkania, ponieważ Paula to bardzo niebezpieczna zawodniczka. Prezentuje zdecydowanie inny tenis w porównaniu do wielu zawodniczek. Dodatkowo była zdeterminowana, by dotrzeć do finału, aby móc walczyć o obronę tytułu. Tym bardziej cieszy mnie dzisiejsza wygrana – skomentowała spotkanie Sakkari, która zakończyła serię dziesięciu wygranych spotkań z rzędu na kortach w Indian Wells i powalczy o najcenniejszy triumf w karierze.